UB2-12NUN-L
KEMET
Producto No:
UB2-12NUN-L
Fabricante:
KEMET
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC
En stock : 8441
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 11.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.03 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series UB2
Operate Time 2 ms
Mfr KEMET
Contact Material Silver Alloy, Gold Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC