Hogar / DC DC Converters / UCR100-240-T72-C
minImg
UCR100-240-T72-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
UCR100-240-T72-C
Descripción:
DC/DC CONVERTER 24V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 137.5V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CSA, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.77" L x 4.37" W x 0.78" H (171.9mm x 111.0mm x 19.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series UCR100 (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 90%