040R200-024000
Orbel Corporation
Producto No:
040R200-024000
Fabricante:
Orbel Corporation
Descripción:
GASKET FABRIC FOAM RECTANGULAR 0
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangle
Plating - Thickness -
Material Copper Nylon
Product Status Active
Series ULTRAFLEX™ CONDUCTIVE FOAM
Type Fabric Over Foam
Length 24.000" (609.60mm)
Shelf Life Start -
Mfr Orbel Corporation
Plating Nickel
Height 0.040" (1.02mm)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Attachment Method Adhesive
Width 0.200" (5.08mm)