100SXV18MX
Panasonic Electronic Components
Producto No:
100SXV18MX
Descripción:
CAP ALUM POLY 18UF 20% 100V SMD
En stock : 78
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 117.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SXV
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.35 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 18 µF