104MPW400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
104MPW400K
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL
En stock : 1222
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.807" L (8.50mm x 20.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.768 Ohms
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.1 µF