106MSR100K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
106MSR100K
Descripción:
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.122" (28.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.689" W (32.00mm x 17.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10 µF