12LF-27F-90
mightyZAP
Producto No:
12LF-27F-90
Fabricante:
mightyZAP
Descripción:
Micro/Mini Linear Servo Actuator
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed 1.26 in/s (32.0 mm/s)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Construction Ball Screw
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency -
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Series 12Lf (Force Control)
Accuracy ±0.10mm
Type Linear Actuator
Load Force (Static) -
Feedback Type -
Motor Type Brushed (Coreless)
Mfr mightyZAP
Duty Cycle 50%
Features Integrated Controller
Load Force (Dynamic) 12.14lbf (54.0N)
Stroke Length 3.563" (90.50mm)