12LF-35F-27
mightyZAP
Producto No:
12LF-35F-27
Fabricante:
mightyZAP
Descripción:
Micro/Mini Linear Servo Actuator
Guía del usuario
Speed 1.26 in/s (32.0 mm/s)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Construction Ball Screw
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency -
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Series 12Lf (Force Control)
Accuracy ±60µm
Type Linear Actuator
Load Force (Static) -
Feedback Type Potentiometer
Motor Type Brushed (Coreless)
Mfr mightyZAP
Duty Cycle 50%
Features Integrated Controller
Load Force (Dynamic) 15.74lbf (70.0N)
Stroke Length 1.063" (27.00mm)