154MKP275KA
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
154MKP275KA
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 10% 310VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.465" (11.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.15 µF