Hogar / TVS Diodes / 1.5KE150A-TP
minImg
1.5KE150A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
1.5KE150A-TP
Paquete:
DO-201AE
Descripción:
TVS DIODE 128VWM 207VC DO201AE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 143V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AE
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 207V
Package / Case DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 128V