16SEPC220MD
Panasonic Electronic Components
Producto No:
16SEPC220MD
Descripción:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V T/H
En stock : 9449
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 207.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OS-CON™, SEPC
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.15 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF