20SVPB15M
Panasonic Electronic Components
Producto No:
20SVPB15M
Descripción:
CAP ALUM POLY 15UF 20% 20V SMD
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPB
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 15 µF