Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation
Producto No:
250G
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
THERMALCOTE GREASE TUBE 2OZ
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Usable Temperature Range | -40°F ~ 399°F (-40°C ~ 204°C) |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | White |
| Thermal Conductivity | 0.76W/m-K |
| Size / Dimension | 2 oz Tube |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | Thermalcote™ |
| Type | Silicone Compound |
| Shelf Life Start | - |
| Shipping Info | - |
| Mfr | Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation |
| Features | - |
| Shelf Life | Indefinite (Unopened) |
| Package | Bulk |