25SEF180M
Panasonic Electronic Components
Producto No:
25SEF180M
Descripción:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 25V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 73.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SEF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.47 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 180 µF