2R5SVPC180MV
Panasonic Electronic Components
Producto No:
2R5SVPC180MV
Descripción:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD
En stock : 2669
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPC
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 180 µF