334MPW400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
334MPW400K
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.142" L (12.50mm x 29.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 536 mOhms
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.33 µF