335PSB102K6R
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
335PSB102K6R
Descripción:
CAP FILM 3.3UF 10% 1KVDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2 mOhms
Ratings -
Series PSB
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial - 6 Leads
Voltage Rating - AC 575V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3.3 µF