35SVPK82M
Panasonic Electronic Components
Producto No:
35SVPK82M
Descripción:
CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V SMD
En stock : 1121
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 48 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPK
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 960 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 82 µF