3VA1202507
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
3VA1202507
Descripción:
BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
Guía del usuario
Operating Temperature -
Termination Style Screw Terminal
Charge Current - Max 300mA
Number of Cells 1
Approval Agency UL
Battery Cell Size 12V
Mounting Type Wall Mount
Size / Dimension 1.89" L x 2.20" W x 1.97" H (48.00mm x 56.00mm x 50.00mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Voltage - Nominal 12V
Series -
Type Wall Mount
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid
Power - Max -
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features -
Package Box
Voltage - Input 120VAC