5VA0606007
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
5VA0606007
Descripción:
BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA
Guía del usuario
Operating Temperature -
Termination Style Screw Terminal
Charge Current - Max 600mA
Number of Cells 1
Approval Agency UL
Battery Cell Size 6V
Mounting Type Wall Mount
Size / Dimension 2.95" L x 2.72" W x 1.93" H (75.00mm x 69.00mm x 49.00mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Voltage - Nominal 6V
Series -
Type Wall Mount
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid
Power - Max -
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features -
Package Box
Voltage - Input 120VAC