500E-0197
NTE Electronics, Inc
Producto No:
500E-0197
Descripción:
TRIMMER 500 OHM MULTI
En stock : 503
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 28
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.374" x 0.197" Face (9.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W