Hogar / TVS Diodes / 5.0SMLJ70A-TP
minImg
5.0SMLJ70A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
5.0SMLJ70A-TP
Descripción:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 44.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V