5KP26A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
5KP26A-TP
Paquete:
R-6
Descripción:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC R6
En stock : 389
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V