682MWS103KT
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
682MWS103KT
Descripción:
CAP FILM 6800PF 10% 10KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.122" Dia x 2.480" L (28.50mm x 63.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MWS
Voltage Rating - DC 10000V (10kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 1200V (1.2kV)
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6800 pF