683PPA302K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683PPA302K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 3KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia x 1.811" L (21.00mm x 46.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 12.8 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 3000V (3kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 750V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF