70F102AI-RC
Bourns Inc.
Producto No:
70F102AI-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 10MH 38MA 101 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 41 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 38 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.330" Dia x 0.380" L (8.38mm x 9.65mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 101Ohm Max
Inductance 10 mH
Series 70F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 520kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Iron
Base Product Number 70F