70F121AF-RC
Bourns Inc.
Producto No:
70F121AF-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 120MH 48MA 288 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 kHz
Q @ Freq 46 @ 25kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 48 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia x 0.880" L (12.20mm x 22.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 288Ohm Max
Inductance 120 mH
Series 70F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 84kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 70F