70F755AI
Bourns Inc.
Producto No:
70F755AI
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 75UH 162MA 4.56 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 38 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 162 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.250" L (4.57mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.56Ohm Max
Inductance 75 µH
Series 70F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 7.2MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Iron
Base Product Number 70F