74F280PC
onsemi
Producto No:
74F280PC
Fabricante:
onsemi
Paquete:
14-MDIP
Descripción:
IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Logic Type Parity Generator/Checker
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-MDIP
Series 74F
Package / Case 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Mfr onsemi
Number of Circuits 9-Bit
Package Tube
Current - Output High, Low 1mA, 20mA