74F402PC
onsemi
Producto No:
74F402PC
Fabricante:
onsemi
Paquete:
16-PDIP
Descripción:
IC PARITY GEN/CHKER 16-BIT 16DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Logic Type Parity Generator/Checker
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-PDIP
Series 74F
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Mfr onsemi
Number of Circuits 16-Bit
Package Tube
Current - Output High, Low 5.7mA, 16mA