78F471J-RC
Bourns Inc.
Producto No:
78F471J-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 470UH 90MA 14 OHM TH
En stock : 3588
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14Ohm Max
Inductance 470 µH
Series 78F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.55MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 78F