78FR68K-RC
Bourns Inc.
Producto No:
78FR68K-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 680NH 900MA 130MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 680 nH
Series 78F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 230MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 78F