79FR22M-TR-RC
Bourns Inc.
Producto No:
79FR22M-TR-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 220NH 400MA 400MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 220 nH
Series 79F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 150MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 79F