8250-101K-RC
Bourns Inc.
Producto No:
8250-101K-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 100UH 322MA 2.28OHM TH
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 65 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 322 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.28Ohm Max
Inductance 100 µH
Series 8250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 12MHz