9250-101-RC
Bourns Inc.
Producto No:
9250-101-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.79A
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.79 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 100 nH
Series 9250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 250MHz