9250-221-RC
Bourns Inc.
Producto No:
9250-221-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 220NH 1.1A 67 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 49 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 67mOhm Max
Inductance 220 nH
Series 9250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 250MHz