9250A-471-RC
Bourns Inc.
Producto No:
9250A-471-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 470NH 565MA 250MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 565mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 44 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 565 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 470 nH
Series 9250A
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 235MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 9250A