9250A-475-RC
Bourns Inc.
Producto No:
9250A-475-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 4.7MH 31MA 81.6 OHM TH
En stock : 1257
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 19mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 45 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 31 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 81.6Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Series 9250A
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 740kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 9250A