AE10-EW-S9
CUI Inc.
Producto No:
AE10-EW-S9
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 9V 10W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 1000V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.11A
Voltage - Input (Min) 100V
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 76%
Mfr CUI Inc.
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series AE10-EW (10W)
Power (Watts) 10 W