AE40-EW-S24
CUI Inc.
Producto No:
AE40-EW-S24
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 24V 40W
En stock : 158
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 1200V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.67A
Voltage - Input (Min) 200V
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 84%
Mfr CUI Inc.
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 0.98" H (89.0mm x 63.5mm x 25.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series AE40-EW (40W)
Power (Watts) 40 W