AK3-030C-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
AK3-030C-BP
Paquete:
AK
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3000A (3kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 32V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package AK
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 90V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V