B40600A7787M001
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B40600A7787M001
Descripción:
CAP ALUM POLY HYB 780UF 35V T/H
En stock : 2272
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia x 0.984" L (14.00mm x 25.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.1mOhm
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 7.4 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 780 µF