B40920A5477M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B40920A5477M000
Descripción:
CAP ALUM HYB 470UF 20% 25V SMD
En stock : 739
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Ratings AEC-Q200
Series B40920
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF