B72205S0600K211
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B72205S0600K211
Descripción:
VARISTOR 100V 400A DISC 5MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 90 V
Capacitance @ Frequency 250 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Varistor Voltage (Max) 110 V
Series StandarD
Energy 2.2J
Package / Case Disc 5mm
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 60 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 85 V
Current - Surge 400 A