B78108E1683J009
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B78108E1683J009
Descripción:
FIXED IND 68UH 780MA 900 MOHM TH
En stock : 4397
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 45 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 780 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 68 µH
Series B78108E
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6.5MHz