B78108S1122K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B78108S1122K000
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 1.15A 180MOHM TH
En stock : 4354
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 55 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series BC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 185MHz