B78148E1681M009
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B78148E1681M009
Descripción:
FIXED IND 680NH 4.6A 31 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 60 @ 1MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31mOhm Max
Inductance 680 nH
Series BC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 360MHz