B82141B1822K
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82141B1822K
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 450MA 520MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series SBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 30MHz