B82144B2124J000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82144B2124J000
Descripción:
FIXED IND 120UH 1.1A 600 MOHM TH
En stock : 1156
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 120 µH
Series LBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4.6MHz