B82144B2273K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82144B2273K000
Descripción:
FIXED IND 27UH 2A 200 MOHM TH
En stock : 15
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 27 µH
Series LBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 9.2MHz